Kiameti – Beso Lyrics

Beso By Kiameti

n’mendjen time kam nje pyetje qe gjithmon ne e nençmojm
dhe askush nuk ka pergjigje se pse ne njerzit egzistojm
mos kemi lindur qe te jemi te gjith ne gare per pasuri
dhe je me i miri nese ti ke lek me shum se çdo njeri
enderrojm endrren se per ta ndjekur ate ne gjithmon pritojm
mendojm fundin dhe jo rrugen se si duhet ta realizojm
kemi kohe sa te duash qe ne endrrat ti realizojm
dhe nje dit si pa kuptuar vdekja nuk na le t’jetojm
e kjo semundje mendjet e shume njerzve i ka zaptuar dhe
jane te rralle ata qe e gjejn ilaçin per ta larguar
nuk degjojn askend kur ju flasin per ti mesuar
se mendojn se mund t’arrijn suskses edhe pa punuar
bejn ate cfare u do trupi te gjitha kenaqesit ja plotesojn
dhe kjo vazhdon derisa print e tyre te jetojn
se duhet ta pesojn qe ta kuptojn se keshtu po gabojn
dhe kur papritur bien ne hall ndihme prej dikujt tjeter kerkojn
se t’gjithe duan qe n’fillim nje dore e huaj ti ndihmoj
t’ju gjej nje pune dhe nje shtepi atje jasht shtetit ti strehoj
por me vone pasi te ngrihen ateher gjerat shum ndryshojn
nga erdhi gjithe ky nder ket te gjithe e harrojn
dhe keshtu na kalon jeta si sherbetor te mendjes ton
dhe me cudi e pyesim zotin pse keshtu kjo jeta jon
une pritoj por ai s’priton pse gjithmon zot ai fiton
ku o zot kam bere gabime qe ti per mua nuk po mendon

nuk jam i ngopur me kte jete sado qe te zgjase
se per te realizur endrrat shpejt ne vdekje has
gabime kam bere shum po kujt po i plas se
po t’rikthehem perseri e di qe do gaboj pa mase

Check:  luke james – traveling Lyrics

rrugen time un do vazhdoj deri fund te jetes
dhe e di qe do arrij se i besoj shum vetes
ata qe me urrejn per mua jane ne fund te rrjetes
ata qe nuk me duan jane nje pike ne mes te fletes

Click below banner for quick download

Download now (quick server)

ndoshta ty gjithmon t’kan then qe ti per asgje nuk vlen
nuk di nuk flet nuk jep as merr fatin tend ti nuk e gjen
e ndoshta te gjitha keto gjykime te pershtaten ty
ose ata po gabojn se nuk e dine cfare ke ne kry
kur ne zemer je frigacak pse hiqesh kot sikur i fort
pse gjith ai inat me tjeret qe s’mund ti mundesh dot
bej ate cfare ke ne zemer e ai sukses te t’bej ty t’fort
se asnjeher s’mund ti mundesh me trimeri inatqort
se sado trim qe ti te jesh eshte dikush me lart se ti
e prandaj vrasjet ketu ne kte bote nuk kane kufi
se eshte nje kohe ku peshkun e vogel sot e ha i madhi
e ne mendojm se keto vrasje te gjitha jane nga halli
keshtu qe lere inatin qe ti ke se me te asgje s’fiton
e falendero zotin per ato gjera qe ti zoteron
se ka shum njerez neper bote qe nuk i kane ato qe ke
ka shume njerez neper bote qe jane me aftesi ndryshe nga ne
se po te shikosh reth e rrotull ka njerez pa kembe pa duar
qe s’mund t’bejn asgje ne jet se zoti i ka denuar
dhe preferojn te vdesin me mire se per t’jetuar
por ty ta dha jeten me cdo gje ne rregull per ta shfrytzuar
prandaj gjej qellimin qe eshte fshehur ne jeten tende
e kthej ne veprime ato qe bluan ne mendjen tende
dhe po te kesh vullnet durim ateher do kesh fitim
e pa deshtim edhe trishtim fitorja s’ka kuptim
nuk jam i ngopur me kte jete sado qe te zgjase
se per te realizur endrrat shpejt ne vdekje has
gabime kam bere shum po kujt po i plas se
po t’rikthehem perseri e di qe do gaboj pa mase

rrugen time un do vazhdoj deri fund te jetes
dhe e di qe do arrij se i besoj shum vetes
ata qe me urrejn per mua jane ne fund te rrjetes
ata qe nuk me duan jane nje pike ne mes te fletes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *